4 tipy, jak podpořit otěhotnění – Víme, co vám pomůže

Otěhotnění se jeví jako ta nejjednodušší věc na světě. Zvlášť, když se podíváte na to, kolik po ulicích chodí budoucích, ale i čerstvých maminek. Řadě žen se ale otěhotnět nedaří. Proto vám dáme pár tipů, kterými můžete zkusit zvýšit svoje šance.

V dnešní době máme skoro všechno. Kariéru, milujícího partnera, spoustu zážitků a peněz. K dokonalosti nám ale často něco chybí. Vlastní dítě. Odborníci často apelují na to, aby si ženy pořídily rodinu v mladém věku. Problém je ale v tom, že se ženy potřebují pracovně uplatnit, nemají zázemí, nebo vhodného partnera. Je tedy přirozené, že se k tomuto kroku odhodlají až ve chvíli, kdy jsou naplněné základní podmínky, které následně ovlivní kvalitu jejich rodinného života.

Pokud se vám zatím nepoštěstilo a závistivě koukáte do kočárku ostatních, neházejte flintu do žita. Možná se jen potřebujete dostatečně připravit na to, co vás čeká.

Dá se podpořit otěhotnění?

Ani, i ne. Hodně to záleží na tom, kvůli čemu přesně vaše neplodnost vznikla. Pokud je vaše neplodnost způsobená imunitním systémem, často se to neobejde bez zásahu lékařů na reprodukčních klinikách. Jinou šanci na otěhotnění mají i starší páry. (I když, nebývá to pravidlem, neplodnost se řeší i u mladých.) V hodně případech ale naše marné snahy sabotuje psychika, špatný životní styl nebo jenom načasování.

podpora otěhotnění

4 rady na podporu otěhotnění

Zjistěte, kdy máte ovulaci

Zní to jako úplně ta nejjednodušší věc na světě. Pro mnoho žen to ale není samozřejmost. Jednou z podmínek úspěšného otěhotnění je vědět, kdy ovulujete. (Nelze se spoléhat na obecné poučky, protože každá žena ovuluje jindy.) Ovulace se obvykle nachází v půlce měsíčního cyklu. Tedy, zhruba týden po skončení menstruace. Pokud chcete, aby byly tyto údaje přesnější, udělejte si ovulační test, nebo si měřte bazální teplotu. (Během ovulace se o trochu zvýší.) Co se týče milování, nemusíte čekat přesně na ovulaci. Mužské spermie si na ni totiž mohou ve vás několik dní počkat. (Zruba 4-5 dní po nechráněném styku.) 

čím podpořit otěhotnění

Zapracujte na životním stylu

Dalším tipem, který vám může pomoci dosáhnout vytouženého těhotenství, je změna životního stylu. Rozhodně vám neprospěje, pokud budete kouřit a pít hodně alkoholu. Dobrá není ani nadváha, nebo výrazná podváha. (Prostě, něco mezi.) Důležitá je také psychická pohoda. Vyhněte se nadměrnému stresu a neupínejte se na to, proč se vám zatím s těhotenstvím nedaří. Hodně párů počalo až ve chvíli, kdy to oba partneři už vzdali a nechali to osudu.

Vitamíny na podporu otěhotnění

Aby bylo tělo připravené na zvýšenou zátěž, která ho v těhotenství čeká, dodejte mu dostatek vitamínů. Hodně důležitá je kyselina listová, která snižuje riziko defektů vyvíjejícího se plodu. Dobrým tipem je i zvýšená konzumace potravin, které obsahují antioxidanty. Cílit lze na ty, které mají vyšší podíl vitamínu C a vitamínu E. Také nezapomínejte na vlákninu a vyšší podíl bílkovin.

bylinky na podporu otěhotnění

Bylinky na podporu otěhotnění

Pokud chcete otěhotnět zcela neplánovaně, ještě před vysazením antikoncepce, může vám s tím pomoci třezalka tečkovaná, která má velký podíl na jejím selhání. (Neříkáme, že je to ideální způsob, ale na někoho to může fungovat.) Také můžete zkusit popíjení speciálních bylinných směsí s mateřídouškou, dobromyslí, heřmánkem, čekankou, jitrocelem a řebříčkem. Nápomocný může být i truskavec nebo květ hluchavky

Bylinky a vitamíny toho umí v našich tělech obstarat celkem hodně. Proto bychom po nich měly před plánovaným otěhotněním sáhnout jako první.

Autorem článku je:

Jana Pařízková

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Moje motto zní: Buďte během menopauzy v pohodě.

Vaše menopauza

Rozsáhlý průvodce menopauzou - co je nejlepší na menopauzu, jak dlouho trvá, kde se dá udělat test, jak pracují ženské hormony. O tom všem se u nás dozvíte.

Kontakt

Kontakty