Snížená chuť na sex u žen: Jak ji zvýšit?

Podpora libida na žen není jen otázkou dneška, tu stejnou otázku si v minulosti v mnoha případech kladli i naši předkové. I když se říká, že největší vliv na něj má únava a stres, ve skutečnosti k jeho změnám dochází i kvůli postupně se zvyšujícímu věku. V případě, že máte pocit, že vaše ložnice už dlouho nepocítila plameny horoucí vášně a máte zájem to v dohledné době změnit, dnes se podíváme na metody zvýšení libida, které můžete vyzkoušet.

Příroda to vymyslela chytře. Aby měli lidé zájem se dostatečně množit, učinila sexuální aktivitu mimořádně příjemnou. Jenže, celý život nám není dvacet a postupem času se musíme potýkat s širokým spektrem nejrůznějších komplikací a potíží, kvůli kterým se může sex dostat na druhou kolej.

Vzhledem k tomu, že se sex stále považuje za důležitou součást každého vztahu, je pochopitelné, že může tento obrat vás i váš protějšek poněkud zneklidňovat. Pokud ale víte, za jaký máte vzít konec, váš intimní život se může postupem času opět zlepšit.

Jak to ale udělat?

Chuť na sex a libido

Ženská sexualita se od té mužské výrazně odlišuje, a to v mnoha ohledech. Zatímco o pánech se říká, že jim bohatě stačí pouhý pohled na něco pěkného, ženy ke vzrušení potřebují dostatečně dlouhou předehru, mentální stimulaci a kvalitní propojení s protějškem. Je naprosto jasné, že pokud se neustále hádáte a váš partner si nedá příliš záležet na vašem uspokojení, váš intimní život nebude stát za nic.

Příčin, proč ženy nemají na sex chuť, však existuje víc. Proto je důležité se do celé problematiky pořádně ponořit a najít hlavní spouštěč vašeho problému.

snížená chuť na sex u žen

Příčiny snížené chuti na sex u žen

Co si budeme povídat. Pokud máte na starosti zaměstnání, péči o děti a celou domácnost, večer pravděpodobně nejraději zapadnete do postele a usnete, spíš, než abyste podávaly výkony hodné Kámasútry. V poslední době se také čím dál častěji hovoří o tom, že za nechutí na sex může stát i partnerovo malé zapojení do chodu rodinného života. (Takže ženy mohou mít vnitřně tak trochu pocit, že je jejich partner dalším dítětem, o které je třeba se postarat. A k dítěti sexuální přitažlivost cítit zrovna nelze. Nebo ano?)

V neposlední řadě, za nechutí může stát i skutečnost, že sex ženu s daným partnerem moc nebaví a nedaří se jí při něm dosáhnout orgasmu. Opět si musíme nalít čistého vína – pokud se druhý nesnaží o to, aby vám byl styk s ním příjemný, s největší pravděpodobností se budete raději věnovat aktivitám, které vás baví a naplňují víc.

Ztráta chuti na sex v menopauze

Ztráta libida v menopauze je taktéž poměrně častým jevem, který nelze ignorovat. Kromě toho, že zralé ženy může trápit vaginální suchost a vaginální atrofie, kvůli kterým je styk méně příjemný, může se dostavit i zhoršená citlivost na stimuly. Co na vás tedy fungovalo před dvaceti lety už najednou nemusí být aktuální, což může být frustrující a matoucí. Pokles ženských hormonů by vás ale neměl odradit, existují totiž způsoby, jak si zachovat kvalitní sexuální život i v pokročilém věku.

chuť na sex bylinky

Jak zvýšit chuť na sex?

V první řadě si uvědomte, že ženská sexualita je opravdu komplexní. Snažte se tedy s partnerem podnikat něco nového. Dobrým tipem může být například používání erotických hraček a lubrikačních gelů. Také více komunikujte, co vám dělá dobře a co na vás nefunguje, protože pak snáze dosáhnete orgasmu. V neposlední řadě se také snažte trochu více odpočívat.

Bylinky na zvýšení libida u žen

Určitě také vyzkoušejte přípravky na zvýšení libida u žen, které dovedou zmírňovat nepříjemné příznaky menopauzy. V jejich složení hledejte kromě ženšenu pravého i jetel červený, smldinec chlupatý, ploštičník hroznatý, len, drmek obecný, zinek a další látky, které dodávají energii, pomáhají omezovat návaly horka a pocení, podporují sexualitu a podobně. Když je navíc doplníte výše uvedenými tipy a zdravější životosprávou, brzy byste měly zaznamenat první pozitivní rozdíly.

Autorem článku je:

Jana Pařízková

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Moje motto zní: Buďte během menopauzy v pohodě.

Vaše menopauza

Rozsáhlý průvodce menopauzou - co je nejlepší na menopauzu, jak dlouho trvá, kde se dá udělat test, jak pracují ženské hormony. O tom všem se u nás dozvíte.

Kontakt

Kontakty