Ztráta libida u žen: Jak ho zvýšit a které bylinky pomohou?

Součástí normálního života je pravidelný sexuální styk s někým, koho máme rády. Jenže, vlivem únavy a změny hormonální činnosti může dojít k tomu, že o chuť na sex postupně přijdete. Pokud se s tímto stavem nechcete jen tak smířit, v tomto článku se podíváme na vše, co byste o tomto jevu měla vědět.

Příroda to vymyslela tak, že při správné stimulaci a při normální hladině hormonů ženy dostanou chuť na sex. (Nejčastěji v době ovulace.) Díky tomu se otevře cesta k oplodnění vajíčka, ze kterého se pak stane nový člověk.

Jenže, v současné době zažíváme masivní odklon od přírody, takže kvůli stresu, hormonální nerovnováze, problémům ve vztazích a dalším komplikacím, nemusí být chuť na sex tak velká. Své o tom vědí například ženy, které už vyhlíží menopauzu, protože kvůli postupnému poklesu ženských hormonů mohou zažívat bolestivý styk a mnoho dalších potíží, kterým se jim nechce mnohdy čelit.

Je to normální? A může vám s tím něco pomoci?

Co je to libido?

Libido je termín, který označuje sexuální/pohlavní pud. V některých případech jde i o název sexuálního apetitu a energie. Libido ovládají hormony, proto není divu, že v době jejich kolísání se může naše chuť na sex citelně proměňovat.

ztráta libida u žen

Jak se projevuje ztráta libida u žen?

V první řadě je třeba říct, že každý člověk má sexuální touhu zcela odlišnou. Zatímco někomu nestačí sex jednou denně, dalšímu jedinci vyhovuje styk jednou za měsíc. A pak také existují lidé, kteří nemají sex dlouhé roky a vůbec jim to nevadí. Zda se jedná o problém můžete jednoduše detekovat tak, zda vám vaše touha dělá vrásky na čele. Pokud ne (a nevadí to ani protějšku), pak je vše v naprostém pořádku. Pokud ano, je třeba s tím začít něco dělat.

Ženy, které prožívají ztrátu libida, nemusí sex absolutně zajímat. Taková žena navíc s největší pravděpodobností ani neprožívá žádné sexuální fantazie. Nezájem o sex může být buď dočasný, nebo trvalý.

Libido a menopauza

V průběhu menopauzy dochází k razantní změně hormonální činnosti v ženském těle. Vzhledem k tomu, že organismus reaguje i na opravdu malé odchylky, je pochopitelné, že v této chvíli může dojít i k citelnému ochlazení zájmu o sex.

S tím může jít ruku v ruce i snížená citlivost na stimulaci, snížená lubrikace a mnoho dalších potíží, kvůli kterým může žena na sexuální život rezignovat.

Jak podpořit libido u žen?

Pokud žena není spokojena se svým sexuálním životem, měla by začít trochu experimentovat. Styk nemusí zahrnovat jednu polohu, kterou s partnerem děláte v přesně stanovený čas. K dispozici máte i neomezený arzenál erotických hraček, které si můžete objednat i po internetu. (A následně se je nebudete bát použít.) V neposlední řadě se můžete s protějškem uchýlit ke společnému sledování filmové produkce pro dospělé, která by ve vás mohla zažehnout nový zájem o sexuální hrátky. (Abyste se hned neděsila, existuje i speciální produkce, která tvoří snímky speciálně pro ženy.)

V neposlední řadě také pomáhá, když s partnerem absolvujete sezení u specialisty, který vám pomůže se k sobě znovu přiblížit. Také můžete partnera požádat, aby na sebe vzal vykonávání některých povinností v oblasti péče o děti a domácnost, a o které se bude starat bez toho, abyste mu musela tyto úkoly připomínat. I to totiž dovede udělat s chutí na sex hotové divy.

bylinky na zvýšení libida

Bylinky na zvýšení libida

Vzhledem k tomu, že v průběhu menopauzy musíte kromě ztráty libida řešit i další potíže, ke kterým patří i návaly pocení a horka, změna nálad a podobně, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které obsahují bylinky na menopauzu.

V jejich složení hledejte:

  • Červený jetel
  • Ploštičník hroznatý
  • Smldinec chlupatý
  • Len setý
  • Drmek obecný
  • Ženšen pravý
  • Zinek

A vitamíny. Vzhledem k tomu, že tyto látky zvyšují menopauzální komfort, brzy byste se měla zase začít cítit ve své kůži.

Autorem článku je:

Jana Pařízková

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Moje motto zní: Buďte během menopauzy v pohodě.

Vaše menopauza

Rozsáhlý průvodce menopauzou - co je nejlepší na menopauzu, jak dlouho trvá, kde se dá udělat test, jak pracují ženské hormony. O tom všem se u nás dozvíte.

Kontakt

Kontakty